İçeriğe geç
sivrihisar-baza-tamiri

Sivrihisar Baza Tamiri

Sivrihisar baza tamiri, yataklarınızın deforme olmasını engelleyen ve aynı zamanda kullanışlı bir eşya olan bazalarda meydana gelen sorunların çözümü için gerekli bir hizmettir. Baza, farklı malzemelerin birleşimi ile üretilen bir üründür. Ürünün üretim sürecinde kullanılan malzemelerin yeterince kaliteli olmaması durumunda, yeni aldığınız bazada kısa sürede arıza ortaya çıkar. Ürün ne kadar kaliteli olsa da kullanım sırasında yapılan bazı hatalar da arıza oluşumunu hızlandırır.

Baza tamiri ihtiyacı doğuran ve en sık karşılaşılan arızaların başında makasın bozulması gelir. Açma kapama faaliyetinin devamlılığını sağlayan makas, ağır yüklere dayanamayarak ya da sürekli haddinden fazla açılarak işlevini sürdüremez duruma gelebilir. Baza makası tamiri ile arızanın giderilmesi, gerekli durumlarda parça değişimi yapılması sayesinde eskisi kadar sağlam bir şekilde eşyanızı kullanma şansınız vardır.

Sivrihisar Baza Amortisörü Tamiri

Baza amortisörü, kapak ve gövde kısmı arasında yer alır; makas üzerine monte edilir. Amortisörün görevi kapağı belirli bir açıyla açık olarak tutmaktır. Bu sayede elinizle destek olmanıza gerek kalmadan kapak açık durur. Siz de bu sırada eşyalarınızı sandık içerisine yerleştirebilir ya da aradığınız bir kıyafeti kolayca bulabilirsiniz.

Baza amortisörü tamiri sırasında parça değişimi yapılması gerekiyorsa uygun basınç değerine sahip bir ürün kullanılmalıdır. Her amortisörün marka ve modeline göre basınç değeri değişir. Basınç değerini öğrenmek için amortisörün üzerine bakabilirsiniz. Basınç değerini öğrendikten sonra anlaştığınız profesyonel firma yetkililerine ulaşarak parça tedariki için bilgilendirme yapabilirsiniz.

sivrihisar-baza-amortisoru
sivrihisar-baza-amortisoru

Sivrihisar Baza Makası Tamiri

Baza makası tamiri, yazının başında da belirttiğimiz gibi sıklıkla meydana gelen bir arızadır. Bu arızanın giderilmesi için hem makasın hem de üzerinde yer alan parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Güvenli bir baza kullanımı için önemli bir parça olan makasın yerine yeterince iyi monte edilememesi, hatalı noktalara takılması ya da değişim için tercih edilen malzemenin yeterince dayanıklı olmaması gibi nedenlerle kısa süre içerisinde arızanın tekrarlaması mümkündür. Baza tamircisi olarak tercih ettiğiniz kişi ya da firma, soruna nasıl yaklaşması gerektiği konusunda yeterince bilgi birikimine sahip olmalıdır. Bu sayede değiştirilen makas, size bazanızı uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma fırsatı sunar.

sivrihisar-baza-makasi-tamiri
sivrihisar-baza-makasi-tamiri

Sivrihisar Yatak Baza Tamiri

Parçaları eskiyen, deforme olan ya da kırılan baza tamiri için profesyonel bir firmadan destek almanız gerekir. Kalitesiz bir işçilik nedeniyle yaptığınız harcama boşa gideceği gibi geri dönülmez sorunlar da ortaya çıkabilir. Örneğin; makas montajı sırasında delik açılırken suntanın çatlaması ya da kırılması sonucu, küçük bir arıza içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Baza suntası kırıldığı takdirde yenisini almanız ve montaj için işinin ehli bir ustadan yardım almanız da şarttır. Bu da aynı harcamayı tekrarlamanıza sebep olur. Yapmanız gereken ilk önce Sivrihisar’da ve Eskişehir genelinde bu hizmetin en iyi şekilde hangi firma tarafından sunulduğunu öğrenmek, ardından da firmamıza ulaşmaktır.

sivrihisar-yatak-baza-tamiri
sivrihisar-yatak-baza-tamiri

Sivrihisar Baza Mekanizması Tamiri

Baza mekanizmasının ayakları; makas, amortisör, güvenlik kilidi ve suntadır. Mekanizmada yer alan parçaların birbirleriyle uyum içerisinde olması sayesinde güvenli bir şekilde bazanızı kullanabilirsiniz. Bazalar, özellikle bebek ve çocuklar için tehlikeli olabilir. Üzerinde yatağın bulunduğu; ağır yapıda sunta ve metal malzeme içeren kapak, kilitleme mekanizması devre dışı kaldığı takdirde düşer. Özellikle çocuklar bilinçsiz şekilde bazaları kullanarak bu tip kazalarla karşılaşabilir. Kaza, ciddi yaralanmalarla ve hatta ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle baza tamiri ihmale gelecek bir konu değildir.

sivrihisar-baza-mekanizmasi-tamiri
sivrihisar-baza-mekanizmasi-tamiri

Sivrihisar Baza Suntası Tamiri

Baza suntası kırıldığında sadece eşyalarınızı koyduğunuz alanı kaybetmekle kalmaz, yatağınızı da kullanamazsınız. Bazaların hem kapak kısmında hem de sandık tabanında sunta yer alır. Suntada yer alan talaşların arasında kalan boşluklar, dayanım gücünü azaltır. MDF ile üretilen bazalar ise her zaman daha dayanıklıdır. Bunun nedeni MDF’de pres işlemi neticesinde fazla boşluk kalmamasıdır. Baza suntası kırıldığı takdirde değişim için MDF tercih etmek dayanıklılığın artırılmasına yardımcı olur ve daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı verir.  Baza suntası tamiri için firmamızın profesyonel ekibinden destek alabilirsiniz. Yatak suntası kırıldığında yenilenen sunta, sağlam bir şekilde monte edilir. Hemen bize ulaşarak Sivrihisar’daki evinizde bazanızı sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

sivrihisar-baza-suntasi-tamiri
sivrihisar-baza-suntasi-tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla