İçeriğe geç
eskisehir-baza-tamiri

Eskişehir Baza Tamiri

Eskişehir baza tamiri, fonksiyonelliğiyle dikkat çeken bazalarda meydana gelen arızaların giderilmesi ve bu eşyaların sorunsuz bir şekilde kullanılması için yapılan işlemdir. Sandık şeklinde bir ürün olan baza, tek ya da çift kişilik olarak üretilir. Sandık, ayak kısmında yer alan tutma aparatı yardımıyla açılır ve kilit mekanizması ile açıldıktan sonra sabitlenir. Üst kısım, metal üzerine konulan ahşap malzemeden meydana gelir. Gövde malzemesi ise kalın sunta üzerinde yer alan deri ya da farklı bir kumaş türünden oluşur. Ayak aparatlarının yükseltisi, marka ve modele göre değişiklik gösterir. Baza tamirine yol açan faktörler şu şekilde sıralanabilir:

  • Kullanıcı hataları
  • Üretim sürecinde kalitesiz malzeme kullanımı
  • Aşırı yük
  • Baza tamircisi tarafından yapılan hatalar

Yukarıda sıralanan maddeler nedeniyle karşılaştığınız arızalardan sonra gerekli onarım işlemleri yapılmadan, bazanızı kullanmaya devam etmemeniz gerekir. Aksi takdirde hasarın daha da büyümesine neden olabilir ya da can güvenliğinizi tehlikeye atacak problemlerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle makas ve kilit mekanizmasında arıza varsa baza kullanımına ara verilmelidir.

Eskişehir Baza Amortisörü Tamiri

Her bazada kullanılan amortisör mekanizması farklı yapıdadır. 30 derecelik açıyla açıldıktan sonra yukarıdan bastırılarak kapatılan mekanizmaların yanı sıra açıldıktan sonra öne doğru çekilerek kapatılan sistemler de vardır. Sistemde meydana gelecek arızaların temel kaynağı, genellikle aşırı yüklemedir. Çocukların kapak açıkken bazanın üzerinde zıplaması ya da ağır yüklerin kapak açıkken yaptığı ağırlık, amortisörün çalışma düzenini bozar.

Baza amortisörü tamiri, sağlıklı bir kullanım için yapılması şart olan işlemlerin başında gelir. Amortisör, bazanın üst kısmının düşmeden açılıp kapanmasını sağlayan bir aparattır. Bu aparatın yerinden çıkması ya da üzerinde kırıklar oluşması sonucunda meydana gelen hasarlar, vakit kaybetmeden onarılmalıdır.

Tamir işlemi sırasında arızalanan amortisör yerine yenisi takılır. Takılan amortisörün bazanın marka ve modeline uyumlu ebatlarda olması gerekir. Aynı zamanda baza tamircisi de alanında deneyimli olmalıdır. Böylece yerine doğru şekilde monte edilen amortisör sayesinde bazanızı uzun yıllar herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilirsiniz.

eskisehir-baza-amortisörü
eskisehir-baza-amortisörü

Eskişehir Baza Makası Tamiri

Baza makası, ürünün açılıp kapanmasını sağlayan bir aparattır. V şeklinde açılıp kapanan bu mekanizmanın üzerine piston, amortisör ve kilit gibi parçalar monte edilmektedir. Baza makası tamiri ve üzerinde yer alan diğer parçaların tamiri, bir bütün olarak düşünülmelidir. Sadece makas takılı olduğunda ve diğer parçalar yokken sandığı açık tutma şansınız bulunmamaktadır. Bazanın sandığını açık tutmak için amortisörü ve kilidi de eş zamanlı olarak yerine monte etmeniz; varsa bu parçaların arızalarını gidermeniz gerekir.

Makas üzerinde ve montaj alanında yer alan delikler, uygun boyutta olan vidalar yardımıyla birleştirilmelidir. Bağlantının zamanla gevşememesi için matkap uygun torkta olacak şekilde kullanılmalıdır. Bu sayede suntanın yüzeyinde çatlama ya da kırılma gibi problemler meydana gelmez. Makas montajını gerçekleştiren kişi yeterince profesyonel değilse hatalı yapılan işlemler nedeniyle bazanızın içini yerleştirirken kapak üzerinize düşebilir. Bu tür risklerin önüne geçmek için yapmanız gereken her zaman profesyonel mobilya tamir firmamızdan destek almaktır.

eskisehir-baza-makasi-tamiri
eskisehir-baza-makasi-tamiri

Eskişehir Yatak Baza Tamiri

Baza suntası kırıldığında ya da yukarıda sıraladığımız problemlerden biri meydana geldiğinde, firmamızdan destek almak sizin için en mantıklı çözümdür. Sunta, tüm bazalar için temel bir malzemedir. Yatağın altında, zemin kısmında ve yanlarda sunta kullanılır. Her yüzeyde farklı kalınlıkta olan suntalar yer alır. Örneğin; üst kısımda kullanılan sunta hem yatağı kullanan kişilerin hem de yatağın ağırlığını taşıyacak nitelikte olmalıdır.

Kırık baza tamiri, birçok kişi tarafından mümkün olmayan bir işlem olarak görülür. Bu nedenle çoğu kişi, yeni bir ürün almayı ve eskisini atmayı tercih eder. Firmamız sayesinde bunu yapmanıza ve kendinizi fuzuli masrafa sokmanıza gerek kalmaz. Suntayı yenisiyle değiştirerek sağlam şekilde yerine monte eden alanında yetkin personellerimiz, eşyanızı ilk günkü gibi kullanmanıza yardımcı olur. Yeni takılan sunta en kaliteli yapıda olanlardan seçildiği için tekrar kırılma gibi bir problemle karşılaşmazsınız.

eskisehir-yatak-baza-tamiri
eskisehir-yatak-baza-tamiri

Eskişehir Baza Mekanizması Tamiri

Baza suntası, makas, amortisör gibi mekanizmayı oluşturan tüm parçaların tamirinde firmamıza başvuruda bulunmanız yeterlidir. Eskişehir’de bulunan ve mobilya montaj alanında uzun yıllar deneyim sahibi olarak işinin ehli haline gelen ustalarımız, tüm sorunları doğru tekniklerle giderir. Yatak suntası kırıldığında nasıl mobilya tamir firmamıza başvuruyorsanız; gıcırdama, vidalarda gevşeme, içe göçme gibi sorunlar durumunda da bizden destek alabilirsiniz.

Firmamız, farklı marka ve modellere ait yedek parçaları her zaman kolaylıkla tedarik eder. Yataş, Bellona, Vivense ve İstikbal baza tamir servisi olarak hizmet veren firmamızın geniş tedarik ağı sayesinde dilediğiniz zaman hizmetimizden yararlanabilirsiniz. 

eskisehir-baza-mekanizmasi-tamiri
eskisehir-baza-mekanizmasi-tamiri

Eskişehir Baza Suntası Tamiri

Eskişehir’de işinin ehli birine baza suntası tamiri yaptırmak için doğru firmaya ulaşmalısınız. Suntalar, montajı zor olan malzemelerdir. Yapılan en ufak bir hata; yüzeyde kırılma, çatlama gibi problemlere sebep olur. Bu nedenle usta bir işçilikle malzemelerin monte edilmesi son derece önemlidir. Suntanın yanı sıra bazalarda MDF’de kullanılır. MDF, sunta ile kıyaslandığında daha sert ve kaliteli bir malzemedir. Aynı zamanda neme ve deformasyona karşı olan dayanıklılığı da MDF’yi daha cazip hale getirir. Uygun olması durumunda bazanızın orijinal sunta malzemesi MDF ile değiştirilebilir.

Eskişehir mobilya tamiri alanında pek çok eşyada uzmanlığını konuşturan ekibimiz, yeni aldığınız bazaların kurulumunu da yapar. Yatak başlığının bazaya monte edilmesi, ayakların takılması gibi işlemler için size destek olan ekibimiz ile dekorasyonunuzu istediğiniz gibi yenileyebilir ve hiçbir zahmete katlanmadan eşyanızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

eskisehir-baza-suntasi-tamiri
eskisehir-baza-suntasi-tamiri

Eskişehir Baza Ayağı Tamiri

Baza ayağı tamiri de diğer arızalarda olduğu gibi firmamız için oldukça kolay halledilecek bir iştir. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak aşınan, gıcırdamaya başlayan ya da yerinden çıkan ayaklar, yenileri ile değiştirilmelidir. Ayak kısmında da diğer baza parçalarında olduğu gibi kaliteye önem verilmelidir. Kolayca eskiyecek ya da farklı nedenlerle yıpranacak ayaklar hem konforunuzu engeller hem de dekoratif görüntüyü olumsuz etkiler. Bu nedenle ayak değişimi için her zaman profesyonel ekibimizden destek almanızda fayda vardır.

eskisehir-baza-ayagi-tamiri
eskisehir-baza-ayagi-tamiri

Eskişehir Baza Tamirinin Avantajları

Gün geçtikçe artan mobilya fiyatları, yeni bir baza sahibi olmanızı zorlaştırır. Bu nedenle var olan eşyalarınızı değerlendirmek ve onları tamir ettirmek, size belirli bir miktar tasarruf yapma fırsatı sunar. Sadece bakım ve onarım maliyetine katlanarak bazanızı kullanmaya devam edebilir ve bütçenizi farklı ihtiyaçlarınız için harcayabilirsiniz. Baza tamirinin tek avantajı bu değildir. Aynı zamanda fazla eşyalarınızı bazanızın içerisine koyarak, evinizdeki dağınıklığı kolayca önleyebilir ve her zaman tertipli bir evde vakit geçirebilirsiniz.

Eskişehir Baza Tamiri Fiyatları

En uygun fiyat seçeneklerini kaliteyle buluşturan ekibimiz sayesinde yatak odası, çocuk odası ya da misafir odası gibi alanlarda kullandığınız bazaları, daha konforlu bir yapıya kavuşturabilirsiniz. Yapılacak onarım çalışması neticesinde eşyanız, eskisinden bile daha sağlam ve rahat bir yapıya kavuşur. Değiştirilen malzemelerin kaliteli yapıda olması sayesinde uzun vadede meydana gelecek arızaların önüne geçme şansınız doğar. Siz de hemen firmamıza ulaşarak Eskişehir baza tamiri için istediğiniz tarihte ve saatte hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla