İçeriğe geç
baza-tamiri

En iyi Baza Tamiri Ustası

Baza tamiri, fonksiyonel bir eşya olarak evinizdeki yerini alan bazalarda meydana gelen arızaların giderilmesi işlemidir. Bazalar, tek ya da çift kişilik olarak üretilir. Alt kısmı sandık şeklindedir ve geniş saklama kısmı sayesinde iyi bir depolama alanı işlevine sahiptir. Üzerine yatak konulduktan sonra ise hem yatağın daha uzun ömürlü olmasını sağlayan hem de uyku kalitesini artıran bir yapıdadır.

Baza tamiri gerektirecek bir sorunun ortaya çıkması genellikle kullanıcı hatasından kaynaklanan nedenlerle olur. Aynı zamanda kalitesiz yapıda olan ürünler de bozulmaya daha yatkındır. Arızalar gövde kısmında, açma-kapatma mekanizmasında ya da suntalarda meydana gelebilir. Zamanında müdahale edilmeyen arızalar, ev kazalarının yaşanmasına yol açar. Bu kazalar bazen öylesine ciddi boyutlara ulaşır ki ölümcül tehlikeler bile ortaya çıkabilir. Bu nedenle herhangi bir arıza meydana geldiğinde hemen baza tamir firmamıza başvurmalısınız. 

Baza Amortisörü Tamiri

Baza amortisör tamiri, baza açık konuma getirildikten sonra üst kısmın havada durmasını sağlayan amortisörlerin onarılmasıdır. Farklı marka ve modellerde amortisörlerin yapısı değişir. Yeni takılacak parçanın eşyanıza uyumluluğu, üzerinde yazan boy ve basınç bilgilerine bakılarak anlaşılır. Basınç değeri, amortisörün ne kadarlık bir ağırlığa dayanıklı olduğunu gösterir. Boy ise montaj alanına uyum sağlaması açısından önemlidir. Kullandığınız bazanın yapısına göre hatalı amortisör tercihi yapılması halinde parça, mekanizmaya tam uyum sağlamaz. Baza amortisörü tamiri konusunda uzmanlığıyla fark yaratan firmamız, malzeme seçiminde son derece titiz davranarak ileride herhangi bir sorun yaşanmasını engeller.

baza-amortisoru
baza-amortisoru

Baza Amortisörü Tamiri Nasıl Yapılır?

Baza amortisörü tamiri, güvenli kullanım için son derece önemli bir işlemdir. Tek başınıza bu işlemi yapmanız zor olabilir. Amortisör, makas ve kilit ile koordineli çalışan bir malzeme olduğu için aynı anda farklı parçaların nasıl monte edileceğini bilmeniz gerekir. Bunun yanı sıra hem sandığın yan kısımlarına hem de üst kapak kısmına montaj yapılacağı için vidalama ve sıkma sırasında uygun matkap uçlarına sahip olmalısınız. Makası ve amortisörü doğrusal bir şekilde monte edemediğiniz takdirde kapak tam kapanmayabilir ya da açıldıktan sonra aniden düşebilir. Son derece hassas bir işlem olan baza amortisörü tamiri için profesyonel bir firma şu adımları izler:

 • Uygun metrikte olan vidalar seçilir.
 • Makas takılı değilse ilk etapta makasın bazaya monte edilmesi gerekir.
 • Amortisör kilit sistemiyle beraber makas üzerine vidalanır.
 • Üst kapak montajı yapılır.
 • Amortisörün sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak için gerekli kontroller yapılır.

Baza Makası Tamiri

Baza makası tamiri; mekanizmada yer alan parçaların kırılması, yerinden çıkması ya da vidaların gevşemesi halinde yapılması gereken bir işlemdir. Mekanizmada paslanma gibi sorunlar olması durumunda, tamir işleminin yanı sıra bakım da yapılması gerekir. Makasın baza üzerine vidalanması sürecinde matkaba ihtiyaç vardır. Önceden kullanılan makasın vida deliklerine yerleştirilen vidalar, sağlam şekilde yerine oturmalıdır. Aynı zamanda hem sağ hem de sol taraftaki makasın aynı hizada olması da oldukça önemlidir. Aksi takdirde yatağın bir kısmı yukarıda bir kısmı aşağıda kalır ve denge bozulur. Baza makası tamirinde parça kalitesine de dikkat edilmelidir. Hatalı parça seçimi, sorunun kısa sürede tekrarlanmasına yol açar. Makas ve baza pistonu tamiri için seçilen kaliteli bir ürün ile yatak ne kadar ağır olursa olsun mekanizma her zaman sorunsuz çalışır.

baza-makasi-tamiri
baza-makasi-tamiri

Yatak Baza Tamiri

Yatak baza tamiri, eşyanızda meydana gelen farklı sorunlar nedeniyle yapılması gereken bir işlemdir. Bazalarda amortisör ve makas sorunlarının yanı sıra gıcırdama, çökme, ayak kırılması gibi farklı işlemler yapılmasını gerektirecek arızalar da söz konusu olabilir. Gıcırdama sorunu çözümü en basit olan arızalardan biridir. Düzenli yağlama ile bu sorun kolayca giderilir. Üst kapağın ağırlığa bağlı olarak çökmesi durumunda ise işler biraz daha zordur. Kapak kısmında bulunan sunta değiştirilmeli ya da kırılan metal parçalar yenilenmelidir.

yatak-baza-tamiri
yatak-baza-tamiri

Baza Başlığı Tamiri

Yatak başlığı tamiri, genellikle başlığın bazaya tutturulduğu yerde meydana gelen gevşeme nedeniyle yapılır. Bunun yanı sıra bağlantı noktalarının yalama olması sonucunda farklı bir noktadan vidalama yapılması gerekebilir. Daha büyük hasarlar söz konusu olduğunda ise komple bir değişim şarttır.

Yeni bir baza başlığı aldığınızda montajın sorunsuz olması için mobilya montaj firmamıza başvurabilirsiniz. Yeni baza başlıklarında bağlantı noktaları kumaş altında kalabilir. Bu nedenle ilk etapta bu noktaların doğru belirlenmesi önemlidir. Montaj sırasından yapılacak hatalı bir işlem hem başlığa hem bazaya zarar verebilir. Bu nedenle çekiç gibi darbeli ürünler yerine mobilya montaj ustası tarafından profesyonel kullanıma yönelik matkaplarla işlem yapılmalıdır.

Baza Çerçevesi Çökmesi

Baza tamirine en sık konu olan durumlardan biri de çerçeve çökmesidir. Bir bazada yeterince sağlam bir çerçeve kullanılmadıysa kısa sürede çökme ve yamulma gibi sorunlar meydana gelir. Herhangi bir kırılma olmamasına rağmen kısmi bir çökme varsa doğru malzemelerle yapılacak destekleme çalışması ile ürün tekrar eski formuna kavuşturulabilir. Bazanızın üst kısmında sadece metal çıtalar varsa kontraplak malzeme ile destek yapabilirsiniz. Bu sayede ürün, yüksek ağırlıklara karşı daha dirençli bir yapıya kavuşur. Çöken ve kırılan baza tamiri için bir diğer çözüm ise metal çıtalara kaynakla parça eklemektir.

Baza Ayağı Yükseltme

Bazalar oldukça ağır yapıda oldukları için temizlik sırasında sizi zorlayabilir. Baza ayağı yükseltici aparatlar kullanılarak bu sorun kolaylıkla çözülür. Geniş bir açıklık oluşması sayesinde bazanızın altında biriken tozları kolayca süpürebilir ve silebilirsiniz. Baza ayağının kırılması durumunda ise değiştirilmesi gerekir.

Baza Mekanizması Tamiri

Baza mekanizması tamiri ürünün fonksiyonel özelliklerinden tam anlamıyla faydalanabilmeniz için gereklidir. Makas, amortisör ve kilit sisteminde meydana gelen arızalar, bazanızın sandık kısmını kullanmanıza engel olur. Bunun anlamı kıyafetlerinizin, yatak örtülerinizin ve yastıklarınızın açıkta kalmasıdır. Hafif içe çökme durumunda ise çoğu kullanıcı bu sorunu görmezden gelebilir fakat uyku konforunun gitgide bozulmaya başlaması nedeniyle illaki profesyonel bir desteğe başvurmak gerekir.

baza-mekanizmasi-tamiri
baza-mekanizmasi-tamiri

Baza Suntası Tamiri

Baza suntası tamiri, kırılan malzemenin yerine yenisinin takılmasından ibaret olan bir işlemdir. Suntalar, bazanın üst ve taban kısmında kullanılır. Taban kısmındaki sunta malzeme, depolanan eşyaların ağırlığına bağlı olarak kırılabilir. Üst kısımdaki sunta ise yatağı kullanan kişilerin ağırlığından olumsuz etkilenebilir. Bazen mobilya imalatçıları ya da farklı üreticilerin maliyetleri düşürme arzusundan kaynaklı olarak kalitesiz sunta kullanımına rastlamak mümkündür. Bu durumda ağırlığa dayanamayan ince baza suntası kırıldığı zaman eşyanızı kullanmanız mümkün olmaz. Yapmanız gereken baza suntası tamiri konusunda uzman bir ekipten destek alarak, takılan kaliteli malzeme ile eşyanızı uzun yıllar kullanmaya devam etmektir.

baza-suntasi-tamiri
baza-suntasi-tamiri

Baza Tamiri Fiyatları

Baza tamiri fiyatları noktasında sunduğumuz cazip seçenekler sayesinde en ufak bir arızada bile profesyonel destek almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Satın aldığınız eşyaları ilk arızasında bir köşeye atmak zorunda kalmamanın tek yolu profesyonel destek almaktır. Aynı zamanda kullanım ömrünü uzatacak malzemelerle bazanızı daha güçlü bir yapıya kavuşturmak için de hemen baza tamircisi olarak hizmet veren firmamıza ulaşabilirsiniz. Uzmanlığını her alanda konuşturan ustalarımız tarafından verilen kaliteli tamir hizmeti ile yeni bir baza almak için harcama yapmanıza gerek kalmaz. Hemen bize ulaşın ve baza tamiri İstanbul için uygun olduğunuz gün ve saatte randevunuzu alın. İstikbal, Bellona ve Yataş tamir servisi olarak hizmet veren firmamızdan daha pek çok marka için destek alabilirsiniz.

“En iyi Baza Tamiri Ustası” hakkında 14 yorum

 1. Baza tamirinde uzman kadro ile kesintisiz hizmet sağlıyorlar teşekkürler oldukça kurumsal güvenilir firma

 2. Yatak suntası kırıldı ücretleriniz nelerdir acaba ? Bilgi verirmişsiniz İstanbul geneli baza tamiri servisiniz mi

 3. Baza tamiri için tavsiye edilir firma. Eskiyen bazamı oldukça yenileyip ilk hali gibi yaptılar teşekkürler mobilyamontaj.com.tr

 4. Baza tamirinde uzman kadro teşekkürler İbrahim bey baza suntasi biraz sıkıntı olduğu için bizlere mdf kullandı

 5. Baza tamiri servisi için teşekkür ederiz. Gerekli bilgileri whatsap üzerinden ulaşıp ustamızla anlaştık.

 6. Baza konusunda oldukça iyiler. Teşekkür ederim baza amortisörü tamiri için telefondan yardımcı oldular .

 7. Baza tamirinde oldukça başarılı bir ekip. Baza amortisörü tamiri , baza sunta tamiri , baza mekanizma tamiri herşey mevcut eski bazanız tıpki yenisi gibi devam etmesi mümkün. ☺️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla