İçeriğe geç
bartin-baza-tamiri

Bartın Baza Tamiri

Bartın baza tamiri hem konforlu bir uyku sunan hem de eşya depolama fonksiyonuna sahip olan bazaların, ihtiyaç anında onarılmasını sağlayan bir hizmettir. Kaliteli bir baza; sağlam malzemeden üretilmeli, güvenli bir şekilde açılıp kapanmalı ve uzun ömürlü olmalıdır. Bu sayede uzun yıllar bakım ve onarım için ekstra maliyetlere katlanmak zorunda kalmazsınız. Maliyeti yüksek bir ürün olan bazayı satın alanlar, haliyle kalitenin yüksek olması yönünde bir beklentiye girer. Buna rağmen bazı markalar, her ne kadar tüketiciye sundukları fiyatı yüksek tutsa da üretimde daha düşük maliyetli malzeme kullanarak, baza tamiri gerektirecek çeşitli arızalara davetiye çıkarır.

Bazaların günlük hayatta düzenli olarak kullanılan bir ürün olması da çabuk arızalanmasına neden olur. Üzerinde her gün yatan kişinin ve yatağın ağırlığını taşıyan bu ürünlerde, en sık görülen sorunlardan biri baza suntası kırılmasıdır. Aynı zamanda ağırlığın fazlalığına bağlı olarak sunta ve metal desteklerin olduğu kısım içe de göçebilir. İçerisine yastık, çarşaf, kıyafet gibi eşyalar yerleştirilen bazaların sık sık gereksiz yere açılıp kapatılması; açma aralığının son noktasına ulaşıldıktan sonra kapağın yukarıya doğru itilmesi, baza makası tamiri ihtiyacını doğurabilir. Makas üzerinde yer alan amortisör, piston gibi aparatlar da hatalı kullanım sonucu zarar görebilir.

Bartın Baza Amortisörü Tamiri

Bartın’da baza tamircisine başvuran insanların en sık karşılaştıkları sorunun başında amortisör arızaları gelir. Amortisör, baza açıldıktan sonra kapağın belirli bir açıda durmasını sağlar. Bu sayede kapağı rahatça açabilir ve sandık içerisine eşyalarınızı kolayca yerleştirdikten sonra kapatabilirsiniz. Her ne kadar kapak kendiliğinden açık dursa da her ihtimal göz önünde bulundurulmalı; bebeklerin ve çocukların bazayı kullanmasına izin verilmemelidir. Aynı zamanda baza amortisörü tamiri gerektiren durumlarda hemen işinin ehli bir ustadan yardım istenmelidir.

Baza amortisörleri, belirli bir basınç değerine sahiptir. Kalitesiz yapıda olan ürünler, zamanla gerekli olan basıncı sağlamakta zorlanır. Bu da kapağın açık durmasını engeller. Yapılması gereken aynı basınç değerine sahip fakat daha kaliteli yapıda olan bir amortisör ile eskisini değiştirmektir. Böylece makas daha güvenli şekilde uygun bir aralıkta açık kalır. Basınç değerleri, amortisör üzerinde yazar. Marka ve modele göre değişen bu değerler, N harfiyle ifade edilir ve yanında sayı yer alır. Sayılar; 450, 750, 1000, 1100 ve 1200 şeklindedir. Baza tamiri Bartın için hizmet alacağınız ustaya bu değerin kaç olduğu konusunda bilgi vererek, malzemeyi vakit kaybetmeden tedarik etmesine yardımcı olabilirsiniz.

bartin-baza-amortisoru
bartin-baza-amortisoru

Bartın Baza Makası Tamiri

Baza makası tamiri, genellikle makas üzerinde bulunan aparatlardan kaynaklı olarak yapılır. Makas, baza ile gerekli bağlantıları yapıldıktan sonra kendi kendine hareket kabiliyetine sahip değildir. Amortisör takıldıktan sonra hareket kabiliyetini kazanan makaslar, yeni tip mobilyalarda daha sağlam bir yapıda üretildiği için sık sık arızalanmaz. Eski tip ürünler ise daha kolay şekilde arızalanarak tamir ihtiyacını ortaya çıkarır. Yapılması gereken vakit kaybetmeden usta eliyle sunulan bir tamir hizmetinden yararlanmaktır.

Makas, üzerinde yer alan deliklerden takılan uygun yapıda vidalar ile üst kapağa ve sandık kısmına monte edilir. Bu işlem sırasında matkabın ucu vidayla uyumlu olmalı ve tork ayarı suntaya uygun şekilde yapılmalıdır. Böylece montaj sırasında sunta yüzeyinde kırılma, çatlama gibi problemler meydana gelmez. Makasın ardından amortisör ve kilit aparatları da yerine takılmalıdır. Tüm malzemeler marka ve model özelinde tercih edilmeli ve uyumsuz yapıda olan malzemeler kesinlikle kullanılmamalıdır.

bartin-baza-makasi-tamiri
bartin-baza-makasi-tamiri

Bartın Yatak Baza Tamiri

Bazaların üzerine gereğinden fazla ağır bir yatak koyduğunuzda, sandık kısmını ağır eşyalar ile doldurduğunuzda ve daha farklı birçok sebep nedeniyle baza tamircisi çağırmanız gerekebilir. Bu noktada dikkat etmeniz gereken işinin ehli ve sizi tekrar tekrar masrafa sokmayacak olan bir kişiyle anlaşmaktır. Bartın’daki evinizde uzun yıllar boyunca bazanızı konforlu bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız, yapmanız gereken firmamızı tercih etmektir. Sorunun ana nedenini tespit ederek, değişim için en kaliteli malzemeleri kolayca tedarik eden firmamız size en iyi hizmeti sunar.

Alanında yeterince deneyimli olmayan kişilerden hizmet aldığınız takdirde sorun kısa sürede tekrarlar ve yeniden tamir hizmeti almak zorunda kalırsınız. Örneğin yatak suntası kırıldığında değişim için ince ve ağırlığa dayanamayacak bir malzeme seçildiğinde sunta, kısa sürede tekrar kırılır. Benzer şekilde değiştirilen amortisör uygun basınç değerine sahip değilse yeniden bir usta arayışına girmeniz gerekir. Bu nedenle en baştan firmamızla iletişime geçerek tek seferde profesyonel işçilikle anlam kazanan bir baza tamiri hizmeti alabilirsiniz.

bartin-yatak-baza-tamiri
bartin-yatak-baza-tamiri

Bartın Baza Mekanizması Tamiri

Bazalar, üçlü bir mekanizmaya sahiptir. Gövde kısmını oluşturan ve aynı zamanda sandık işlevine sahip olan bölüm; yatağın üzerine konulduğu sunta ve metal desteklerden oluşan kısım ve bunları birbirine bağlayan makas. Bu mekanizmanın herhangi bir yerinde meydana gelen bir arıza, kullanım sırasında farklı sorunlar ortaya çıkarır. Örneğin; makası kırılan baza tamiri için gerekli müdahale yapılmazsa sandık kısmını kullanmanız mümkün değildir. Kırık makasla yatağı kullanmaya devam ettiğiniz takdirdeyse kapak kısmının içe göçmesi gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Mekanizmanın dışında bazanızın belirli bir yükseklikte durmasını sağlayan ayaklar vardır. Bu ayaklar uygun malzemeden üretilir ve kullanım sırasında parkelerinizi çizmez. Ayak değişimi de baza tamiri kapsamında sunulan hizmetlerdendir. Yatağı biraz daha yüksekte tutmak ve temizliği daha kolay hale getirmek gibi amaçlarla ayak değişimi yapılabilir. Hasar gören ayaklarsa bazanın düzgün durması ve diğer ayakların ya da mekanizmanın zarar görmemesi için değiştirilmelidir.

bartin-baza-mekanizmasi-tamiri
bartin-baza-mekanizmasi-tamiri

Bartın Baza Suntası Tamiri

Baza suntası olarak farklı ebatlarda ve kalınlıkta olan malzemeler seçilir. Sunta yerine daha kaliteli bir yapıda olması nedeniyle MDF de kullanılabilir. Özellikle değişim yapılması gerektiğinde MDF tercih ederek daha uzun ömürlü bir kullanım şansı elde edebilirsiniz. Baza suntası kırıldığı anda eşyanızın hiçbir fonksiyonundan yararlanamazsınız. Kırılan sunta içe doğru göçerek yatağı kullanmanızı engeller. Göçme, sandık kısmındaki suntada meydana geldiyse eşyalarınızı sandıktan çıkartmak ve uygun bir depolama alanı aramak zorunda kalırsınız.

Alanında yeterince tecrübeye sahip bir ustadan destek alarak sorunu hem yeni bir sunta hem de profesyonel bir işçilik ile giderebilirsiniz. Suntayı tek başınıza takmaya çalıştığınızda; vidaların gevşek olması, suntanın metal düzenek üzerine yanlış yerleştirilmesi gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Bu nedenle her zaman profesyonel bir ustadan destek almanızda fayda vardır.

bartin-baza-suntasi-tamiri
bartin-baza-suntasi-tamiri

Bartın Baza Tamiri Fiyatları

Baza tamiri için Bartın’da size en uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, kaliteyi ve profesyonelliği evinize taşır. Yüksek maliyetlere katlanarak satın aldığınız bazanızı yenisiyle değiştirecek kadar bütçeniz yoksa ya da eşya israfı yapmak istemiyorsanız, bir arıza söz konusu olduğunda hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede eskisinden bile daha sağlam bir duruma gelen bazanızdan; konforlu bir uyku, güvenli bir depolama alanı olarak yararlanabilirsiniz. Randevu gününde ve belirttiğiniz saatte evinize uygun sayıda personelle ulaşan ekibimiz, sorunu kısa sürede çözüme kavuşturur. Siz de iletişim numaramızdan hemen bize ulaşın ve bazanızı güvenli bir şekilde kullanmaya devam edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla