İçeriğe geç
seyitgazi-baza-tamiri

Seyitgazi Baza Tamiri

Seyitgazi baza tamiri, bazalarını daha uzun süreli kullanmak isteyen kişilerin her zaman işini kolaylaştırır. Bir baza satın alırken yaptığınız harcamanın fazla olmasından dolayı kullanım ömrünün de uzun olmasını istersiniz. Kısa sürede parçaları dökülmeye başlayan ya da kullanım sırasında size sorun çıkaran ürünler, kullanıcı memnuniyetini olumsuz etkiler. Baza tamiri gerektirecek durumlarla karşı karşıya kalan kişiler, belki hala aldıkları eşyanın taksidini ödemeye devam ederken mobilya tamiri için de ayrıca masraf yapmak zorunda kalır. Kısa sürede arızalanmayan bazalar için kaliteli markalara ait ürünler tercih edilmelidir.

Bir mobilyanın kalitesini belirleyen çok sayıda detay vardır. Ürünü meydana getiren tüm parçalar kaliteli olmadığı takdirde ortaya çıkan mobilyanın sağlam olması beklenemez. Bazalar; makas, amortisör, sunta ve metal destek gibi kısımlardan meydana gelir. Bu parçaların kalitesinin yanı sıra iyi bir işçilikle monte edilmesi de önemlidir.

Seyitgazi Baza Amortisörü Tamiri

Baza amortisörü, makas üzerine monte edildikten sonra açma-kapama sisteminin sabitlenmesine yardımcı olan bir parçadır. Bu parçanın işlevini yitirmesi ile sandık fonksiyonu sayesinde evlerde önemli bir ihtiyacı karşılayan bazalar, kullanışsız bir hale gelir. Aynı zamanda sandık içerisinden eşyaları dışarı çıkarmak ya da yeni eşyaları yerleştirmek de güçleşir.

Baza amortisörü tamiri konusunda yapılacak müdahalenin profesyonel olmasına ve kaliteli yedek parçalarla yapılmasına dikkat edilmelidir. Her amortisör, her mobilyaya uymaz. Amortisörlerin üzerinde belirtilen basınç değerlerine göre yeni parçanın seçimi yapılmalıdır. Montaj sırasında işçiliğin de kaliteli olması halinde yapılacak tamir işleminden sonra baza, sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

seyitgazi-baza-amortisoru
seyitgazi-baza-amortisoru

Seyitgazi Baza Makası Tamiri

Baza makası tamiri, sık rastlanılan arızalardan birine çözüm bulur. Bazanın makas kısmı, açılıp kapanma sırasında sürekli hareket halindedir. Bu da zamanla açma kapama fonksiyonunda zorlanma meydana gelmesine ya da makasın deforme olmasına yol açar. Makas değişimi sırasında parça hem kapak kısmına hem de sandığa monte edilir. Bu montaj sırasında önceden mevcut olan delikler kullanılır. Deliklerin fazla zorlanmaması için matkap kullanımında usta olan kişiler montaj işlemini gerçekleştirmelidir.

Alanında profesyonel bir baza tamircisi ile anlaşarak yeni makası uzun yıllar herhangi bir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kapağı açma aralığından sonra ittirmemek ve kapak açıkken üzerine yük koymamaktır.

seyitgazi-baza-makasi-tamiri
seyitgazi-baza-makasi-tamiri

Seyitgazi Yatak Baza Tamiri

Kırılan baza tamiri, ilk bakışta geri dönüşü olmayan bir problem olarak görülebilir. Profesyonel baza tamiri firmaları sayesinde farklı noktalarından kırılan eşyalarınız, kolayca onarılır. Kaynak, sunta, ayak ve yatak başlığı değişimi gibi işlemler ile onarılan mobilyalar eskisi kadar sağlam olur.

Ayak kısmı aşırı yüklemeye bağlı olarak kırılabilir. Değişim içinse uygun yükseklikte ve ebatta olan ayaklar kullanılmalıdır. Bir diğer sorun da yatak başlığının bazaya monte edildiği noktalardan zarar görmesidir. Bu gibi durumlarda baza sahibinin zevkine uygun yeni bir başlık modeli ile değişim yapılabilir.

seyitgazi-yatak-baza-tamiri
seyitgazi-yatak-baza-tamiri

Seyitgazi Baza Mekanizması Tamiri

Yatak suntası kırıldığında ya da farklı bir arıza meydana geldiğinde; firmamıza ulaştığınızda, ekibimiz farklı sorunların olup olmadığını da kontrol eder. Siz sadece suntanın kırıldığını zannederken vida gevşemesi, gövdedeki çatlama ya da ayaktaki deformasyon; kısa süre içerisinde tekrar tamir ihtiyacı duymanıza neden olur. Evinize belirttiğiniz sorunu çözmek için gelen ekibimiz, yapacağı detaylı inceleme neticesinde ortaya çıkması olası problemler için de gerekli tedbirleri alır.

Baza tamiri, güvenli kullanım koşullarının sağlanması yönüyle de son derece önemlidir. Bu eşyalarda meydana gelecek ufak bir arıza, ciddi yaralanmalara ve ölüme bile sebebiyet verebilir. Profesyonel bir firma nezdinde yapılacak onarım çalışmaları neticesinde ayarlanan amortisör, makas ve kilit mekanizması; eşyayı herkes için güvenli hale getirir.

seyitgazi-baza-mekanizmasi-tamiri
seyitgazi-baza-mekanizmasi-tamiri

Seyitgazi Baza Suntası Tamiri

Baza suntası kırıldığı takdirde kendinize yatacak farklı bir yer aramalısınız çünkü sunta kırıldığında yatağınızı koyduğunuz yer, içine göçer ya da tamamen kullanılamaz bir hale gelir. Bazı durumlarda mobilyanın taban kısmında bulunan sunta da kırılabilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ise bazanız eşyalarınızı saklamak için güvenli bir yer olmaktan çıkar. Yapılması gereken kaliteli bir malzeme ile sunta değişimidir. Sunta yerine MDF gibi ahşap malzemeler de tercih edilebilir. MDF’nin dayanıklılığı yüksek yapısı sayesinde kırılma problemi ile tekrar karşı karşıya kalmazsınız.

seyitgazi-baza-suntasi-tamiri
seyitgazi-baza-suntasi-tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla