İçeriğe geç
saricakaya-baza-tamiri

Sarıcakaya Baza Tamiri

Sarıcakaya baza tamiri, hayatınızı kolaylaştıran eşyaların başında gelen bazaların fonksiyonel yapısını korumasında ve tüm işlevlerini uzun süre devam ettirmesinde, yardımcı rol oynayan bir hizmettir. Çeyiz niyetine aldığınız ya da çocuklarınız büyüdüğünde genç odasının bir parçası olarak evinize dâhil ettiğiniz bazalarda, farklı nedenlerle arızalar meydana gelebilir. Sizi baza tamiri hizmeti almaya itecek nedenlerin başında hatalı kullanım gelir.

Çoğu kişi, dikkatsiz bir şekilde açıp kapayarak ya da üzerine haddinden fazla yük yükleyerek eşyaya zarar verebilir. Aynı zamanda hatalı yapılan montaj da arızaların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bir tanıdıktan ya da işinin ehli olmayan bir kişiden bazanızın kurulumunu yapmasını istediğinizde, kısa sürede gevşeyen vidalarla ya da çatlayan suntalarla karşılaşabilirsiniz. Böyle sorunları önlemenin en iyi yolu ise her zaman profesyonel bir baza tamircisi ile çalışmaktır.

Sarıcakaya Baza Amortisörü Tamiri

Evinizdeki eşyaların parçalarını daha yakından tanıyarak arızaların sebeplerini hemen anlayabilir ve alanında deneyimli bir firmaya hızlı bir şekilde ulaşarak sorunu kalıcı şekilde çözebilirsiniz. Baza amortisörü, eşyanızın en önemli parçalarının başında gelir. Bunun nedeni aynı anda hem güvenli kullanım olanağı sunması hem de sandığın içerisinde yapacağınız düzenlemeleri kolaylaştırmasıdır.

Amortisör olmadığı takdirde kapağı açık tutmak için elinizle desteklemeniz gerekir. Baza amortisörü tamiri sırasında uygun basınç değerine sahip ve uzun süre zarar görmeyecek kalitede bir parçayla yenileme yapılır. Yenilenen amortisör, profesyonel bir şekilde yerine monte edilir. Bu sayede tekrarlayan onarım maliyetleriyle karşılaşmadan bazanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

saricakaya-baza-amortisoru
saricakaya-baza-amortisoru

Sarıcakaya Baza Makası Tamiri

Açılıp kapanma işlevini yerine getirerek mekanizmaya hareketini veren parça olan makas, kapak ve sandık arasında kalır. Elinizle tutma aparatını yukarı doğru kaldırdığınızda makas, yönünü yukarı doğru çevirerek kollarını açar. Kapatma aşamasında ise kollar aşağı doğru iner; kapak ve sandık üst üste gelir.

Güvenli kullanım açısından bu parçanın sorunsuz çalışması son derece önemlidir. Aksi takdirde açıldıktan sonra düşen kapak nedeniyle yaralanmaya ve hatta ölüme yol açan ciddi kazalar meydana gelebilir. Zamanında ve uzman bir tamirci eliyle yapılan baza makası tamiri ile tüm hasarlar giderilerek kullanım, evinizde yaşayan herkes için güvenli bir hale getirilir.

saricakaya-baza-makasi-tamiri
saricakaya-baza-makasi-tamiri

Sarıcakaya Yatak Baza Tamiri

Kırılan baza tamiri,zorlu gibi görünen ama işinin ehli bir firma için son derece kolay olan bir işlemdir. Kırılma genellikle yatak altına konulan suntada ya da zemindeki suntada gerçekleşir. Yan kısımlar, gövde malzemesi olarak kullanılan ahşap ve metal çerçeve daha dayanıklı parçalar oldukları için kolay kolay kırılmaz. Kırılması muhtemel alanlardan biri de ayaklardır. Ayaklarda üretim malzemesi olarak sağlam plastik ya da demir kullanılmadığı takdirde hasar ortaya çıkma ihtimali daha fazla artar. Değişim için daha dayanıklı ve kaliteli ayaklar seçilerek sorunun tekrarlaması önlenir.

saricakaya-yatak-baza-tamiri
saricakaya-yatak-baza-tamiri

Sarıcakaya Baza Mekanizması Tamiri

Yatak suntası kırıldığında vakit kaybetmeden değişim yapılması gerekir. Sunta değişiminde tercih edilecek malzeme MDF de olabilir. Her ne olursa olsun; yatak ve insan ağırlığını taşımayacak nitelikte, ince suntalar tercih edilmemelidir. Aksi takdirde sorun kısa süre içerisinde tekrarlar. Sunta, çerçeve üzerine monte edilir. Bu esnada çatlama ya da kırılma meydana gelmemesi için matkabın doğru kullanımı oldukça önemlidir. Baza tamirinde yapılacak en ufak bir hata, suntanın deforme olmasına yol açar.

saricakaya-baza-mekanizmasi-tamiri
saricakaya-baza-mekanizmasi-tamiri

Sarıcakaya Baza Suntası Tamiri

Baza suntası kırıldığında çoğu kullanıcı yenileme yoluna gider. Yüksek bütçe gerektiren bir harcama yapmamak ve eşyanızı gereksiz yere atmamak için ilk etapta baza tamiri hizmeti almak çok daha mantıklıdır. Giderilebilir bir hataya profesyonel bir çözüm bularak bütçenizi evinizin farklı ihtiyaçları için kullanabilirsiniz.

Sunta değişiminin yanı sıra komple bir montaj hizmeti de almak isteyebilirsiniz. Yeni aldığınız bazanızın ayaklarını takmak, yatak başlığını monte etmek ya da güvenlik aparatlarını takmak için firmamızdan yardım alabilirsiniz. Bu işlemleri tek başınıza yaptığınız takdirde arızaya davetiye çıkarabilir ve sağlam yapılmayan kurulum nedeniyle sıkıntı yaşayabilirsiniz.

İstikbal, Ikea, Yataş ya da farklı bir markaya ait eşyanızın montajını profesyonel ustalarımıza yaptırarak uzun süreli kullanım için önemli bir adım atmış olursunuz. Sarıcakaya’daki eviniz için hemen bizimle iletişime geçin ve bazanızı dilediğiniz gibi kullanmaya devam edin.

saricakaya-baza-suntasi-tamiri
saricakaya-baza-suntasi-tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp Tıkla